Erken Benimseyenlere Ulaşmak (EarlyVangelists)

Müşteri Geliştirme (Customer Development) metodunda yer alan müşteri hipotezini doğrulamaları için girişimcilere,  erken benimseyenlere (earlyvangelist : early adopter plus evangelist) Master Yoda ulaşmalarını salık veriyor.

Haftaiçi eve dönerken yolun sağında önceden görmediğim bir ilan panosu (aslında kamyon 🙂 ) gördüm: Kardeşler Nakliyat. Kardeşler Nakliyat, evden eve taşıma hizmeti sağlıyor. Hedef kitlesi evini taşıyacak herkes. Sitemizin 2.kısım konutlarının teslimatının başlayacağını öğrenen (sanırım tüm yeni konutları takip ediyorlar) Kardeşler, teslim alacaklar içinde taşınacak ev sahipleri ve onların potansiyel kiracılarının tapu teslimi/ev görmeye gelişlerinin en yoğun olacağı tapu teslim dönemi boyunca kamyonunu sitenin girişindeki yola park etti. Lokasyon bazlı hedefli pazarlamanın bir örneği olması yanında, Yoda’nın sayfasında yazdığı gibi, ihtiyacının farkında ve çözmek için bütçesi olan (evine taşınmasınlar mı 🙂 ) hedef müşteri kitlesine doğrudan erişim sağladı.

Haftasonları sitenin içinde hep Kardeşler Nakliyat’ın kamyonlarını görüyor olmamız boşuna değil 🙂 Çalışan kazanır, elması kızarır.

Advertisements
This entry was posted in Girişimcilik and tagged , , . Bookmark the permalink.

Düşünceni paylaş lütfen

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s