Bence seçim sonuçları

bordrolu çalışansan ve mevcut hükümetten mutlu değilsen, tatava yapmaya gerek yok. bu ülke senin sayende dönüyor, ya esnaf ol vergi vermemek için bin takla at (zoruna mı gitti, yalan mı?, ondan fiş al, onu öyle yap bunu böyle yap dur) ya da tüketmeyi durdur. ya da bu analizi iyi anla:

Hüseyin Çelik ne diyor: Asgari Ücret dolar bazında 3,5 – 4 kat arttı diyor. ücretlilerin %50 si asgari ücretli (15 milyon) . bu paraya ne alınabilir ki diye sorarsan güzel kaardeşim bu Satınalma Gücü Paritesi dedikleri zamazingo bunu gösteriyor. Türkiyedeki TL ile TR deki alım gücü ile Almanyadaki Euro ile Almanya’da alabileceklerini karşılaştırıyor. Bu parite de burada göreceğin üzere sürekli artmakta, nasıl olur dersen, yazının sonunda yer verildiği gibi yiyecek ve giyecekler yani temel tüketim olduğu için dar gelirli kesim zenginleşme hissediyor. okulda kitaba para vermiyor, sağlık hizmetleri birleşti temel harcamalarına az para veriyor (ilaç şirketleri kızıyor ama dar gelirli memnun, ilaç bulamayıp ölenler de kimseye oy veremiyor nasılsa). ulaşımı rahatladı (metro ve marmaray kime yarıyor en çok).

yani şimdi fazla tatavaya lüzüm yok, metriklerle konuşmak lazım. ev alırken, araba değiştirirken, çoçuğunu özel okula verip, yurtdışına gezerken sen hep ekonomiye kazandırıyorsun, o da dar gelirliye o da basıyor bunları ona sağladığını düşündüğü partiye. görmüyor(anlamaz da zaten) bunların küfrettiği Ecevit’in Derviş’le aldığı radikal finansal altyapı kararlarını. işte böyle sevgili kaardeşim.

niye bu adamlar isyan etmiyor dersen, bizim milletimiz Allah devlete millete zeval vermesincidir, şükür eder. isyancı değildir.  olsaydı önce devlete değil sana isyan ederdi, bügüne gelmeden önce bindiğin servisi çooktan taşlardı : ) ama sen servise binmeye devam ederdin.

hee bu da bence 5 dakkada beşiktaş hesabı ile kısa bir görüş. dardır, yanlıdır, beğenmemişsindir olabilir yine de kaardeşimsin 🙂

Advertisements
This entry was posted in tortop'ça. Bookmark the permalink.

2 Responses to Bence seçim sonuçları

  1. Banu says:

    Yazı süperde alttaki spam yorumlarını kaldırsaydınız keşke 🙂

    Like

Düşünceni paylaş lütfen

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s